X

اخبار و رویدادها

پس از بارش های فراوان برف در روز چهارشنبه ۱۳ آذر، پرسنل زحمت کش پیست بین المللی اسکی دربندسر مشغول آماده سازی پیست شدند.
لازم به ذکر است سامانه بارش برف تا آخر هفته ادامه خواهد داشت.
تلاش ما برای فراهم کردن بهترین امکانات برای اسکی بازان عزیز در فصل جدید اسکی می باشد.
روز جهانی معلولین از سال ۱۹۹۲ که از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام شد، هر ساله در ۳ دسامبر برگزار می‌شود. هدف از تعیین این روز ارتقاء رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیتهای مختلف؛ و افزایش آگاهی هایی بوده‌است که می‌بایست از مسئله پیوستن افراد معلول در تمامی جنبه‌های سیاسی؛ اجتماعی؛ اقتصادی و فرهنگی زندگی منتج شود. این وضع به همین روال طی شد تا در سال ۱۹۹۹ شعاری با مضمون (امکان دسترسی برای همه در هزاره جدید) برگزیده شد و سرلوحه امور قرار گرفت. بیش از پانصد میلیون نفر به دلیل نقص در سیستم روحی و مغزی جسمی و حسی از معلولیت رنج می‌برند. اینان هر کجا که باشند و در هر نقطه‌ای از دنیا که به سر برند به دلیل موانع ظاهری یا اجتماعی با محدودیت هایی در زندگی خود مواجه می‌شوند. در طی بیست سال اخیر کوشش های چشمگیری در شناساندن و معرفی اشخاص معلول به جامعه انسانی صورت پذیرفته‌است. یکی ازمواردی که می‌توان از آن به عنوان نقطه عطفی در این زمینه نام برد اعلام سال ۱۹۸۱ میلادی به عنوان سال جهانی معلولین است که توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد صورت پذیرفت. در سال بعد (۱۹۸۱) فاصله سالهای ۱۹۹۲ – ۱۹۸۳ میلادی دهه جهانی معلولین نام گرفت تا کیفیت و شرکت فعالانه و همه‌جانبه افراد معلول را در زندگی اجتماعی و گسترش و پیشرفت آن‌ها ارتقاء بخشد.
آیت الله خامنه‌ای در مورد معلولان می‌گویند:"وقتی نفس ناطق انسان قوی باشد، باکی از این نیست که جسمش علیل باشد. انسان به روح، انسان است."
از معروف‌ترین معلولان می‌توان به استفان هاوکینگ اشاره کرد.
از سال ۱۹۸۸ اول دسامبر (برابر ۱۰ آذر) روز جهانی ایدز نامگذاری شده است و هر ساله برای این روز، شعار خاصی نیز در نظر گرفته می‌شود. هدف عمده از این کار این است که به عموم مردم یادآوری شود که HIV از بین نرفته‌است و هنوز کارهای زیادی است که باید انجام شود. در روز جهانی ایدز مردم لباس‌های شان را به روبان قرمز مزین می‌کنند تا توجه و مراقبت در برابر HIV و ایدز را متذکر شده و به دیگران یادآور شوند که تعهد و پایبندی و حمایت آنها مورد نیاز است.
به گزارش روابط عمومی پیست بین المللی اسکی دربندسر، هم اکنون دستگاه های برف ساز پیست راه اندازی شدند.
همچنین با توجه به توسعه پیست شب در فصل جدید، شما می توانید برای پیست شب از مسیر قله سرلو اسکی کنید.
 
روشن از دو نور ، دلهای عاشق ، خنده بر لب ، یاس و شقایق
باشد هم جشن ، رسول اکرم ، وَ هم میلاد ، امام صادق
دلهای پیروان شده مدینه آباد
این دو میلاد با سعادت تهنیت باد
امشب که زمین و آسمان می گرید / از ماتم عسگری جهان می گرید
جا دارد اگر شیعه خون گریه کند / چون مهدی صاحب الزمان می گرید
سالروز پرپر شدن یازدهمین گل بوستان امامت و ولایت، تسلیت باد. . .
شرکت تله کابین دربندسر
ثبت نام کارت فصلی مخصوص پیست شب
آخرین مهلت ثبت نام
۲۰ آبان ۱۳۹۸
علاقه مندان به استفاده از سرویس فوق می توانند با مراجعه به دفتر انفورماتیک شرکت به همراه مدرک شناسایی نسبت به ثبت نام کارت فصلی مخصوص پیست شب اقدام نمایند.
با تشکر
روابط عمومی شرکت تله کابین دربندسر
آمد از راه و کشیده است عبا را به سرش
وای از سینۀ سوزان و دل شعله ورش
همچو شمعی که بسوزد ز شرر آب شود
آب کرد آتش آن زهر ز پا تا به سرش
شهادت امام رضا(علیه السلام) تسلیت باد
چقدر آخر این ماه سخت و سنگین است/ تمام آسمان و زمین بی قرار و غمگین است/ بزرگتر ز غم مجتبی (ع) و داغ رضا(ع)/ فراق فاطمه با خاتم النبیین (ص) است.
 رحلت رسول اکرم؛شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام تسلیت باد
روابط عمومی پیست اسکی بین المللی دربندسر اعلام میدارد طی استقبال علاقه مندان ، کارت های مخصوص پارکینگ VIP تمام شده و امکان ثبت نام جدید فراهم نمی باشد.
همچنین پیش فروش کارت های فصلی مخصوص پیست شب تا تاریخ 20 آبان ماه سال جاری ادامه دارد.
با تشکر
روابط عمومی شرکت تله کابین دربندسر
آنگاه که آسایش خانه و شهر خود را رها میکنی و پنجه در پنجه سنگ و صخره، فراز و فرود طبیعت را در می‌نوردی، این انتخاب توست که جسم را در تب و تاب سنگ و صخره صیقل دهی تا به ازای آن روح و روان خویش را آزاد سازی و آنرا سبکتر به پرواز درآوری، و اینگونه است که کوهنوردی می شود هنر مبارزه با سستی ها، کاستی ها و کاهلی های درون.

 ۲۹ مهرماه روز کوهنورد را به تمامی کوهنوردان و علاقمندان طبیعت تبریک عرض نموده و  موفقیت روزافزون را برای یکایک پیشگامان این عرصه، بخصوص همنوردان مرندیم  آرزومندیم …
RSS
12345678910انتها
دی ان ان