X

اخبار و رویدادها

برابر مصوبه هیات مدیره محترم، شرکت در نظر دارد از تاریخ 20 مهر 1398 لغایت 20 آبان 1398 به مدت یک ماه نسبت به پیش فروش کارت های فصلی اسکی مخصوص پیست شب به همراه کمد اسکی (لاکر) اقدام نماید. بدینوسیله از کلیه علاقه مندان دعوت به عمل می آید در صورت تمایل با پرداخت مبلغ 24000000 ريال به همراه مبلغ مالیات بر ارزش افزوده نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. توضیح اینکه محدوده زمانبندی فوق قابل تمدید نخواهد بود.
 
 
با تشکر
روابط عمومی شرکت تله کابین دربندسر
برابر مصوبه هیات مدیره محترم، شرکت در نظر دارد از تاریخ 20 مهر 1398 لغایت 20 آبان 1398 به مدت یک ماه نسبت به پیش فروش کارتVIP   پارکینگ با بهره مندی از تخفیف 10 درصدی خرید 5 عدد بلیط به همراه پارکینگ اختصاصی اقدام نماید. بدینوسیله از کلیه علاقه مندان دعوت بعمل  می آید در صورت تمایل با پرداخت 15000000 ريال به همراه مبلغ مالیات برارزش افزوده نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. توضیح اینکه ظرفیت کارتهای VIP پارکینگ محدود بوده (حدود 40 عدد) و زمانبندی فوق قابل تمدید نخواهد بود.
 
با تشکر
روابط عمومی شرکت تله کابین دربندسر
۵ شهریور؛ روز بزرگداشت محمدبن زکریای رازی و روز داروساز
پنجم شهریور، روز بزرگداشت زکریای رازی است. به پاس زحمات و کشفیات این حکیم و شیمیدان بزرگ ایرانی در عرصه داروسازی، روز بزرگداشت وی، روز داروسازی نام نهاده شده است.
 
محمد زکریای رازی:
محمد زکریای رازی (251ه-ق، 313 ه-ق) پزشک، فیلسوف و شیمیدان ایرانی که آثار ماندگاری در زمینه پزشکی و شیمی و فلسفه نوشته است و به عنوان کاشف الکل و جوهر گوگرد (اسید سولفوریک) مشهور است. به گفته جرج سارتن (پدر تاریخ  علم) زکریای رازی بزرگترین پزشک اسلام و قرون وسطی بود. زکریای رازی این دانشمند ایرانی از آن جا که کتاب های خود را به زبان عربی می نوشت نزد غربیان به جالینوس عرب نیز مشهور بوده است.
4 شهریور مصادف با زادروز داراب (کوروش کبیر)
 
زادروز : ۶۰۰ یا ۵۷۶ پیش از میلاد
زادگاه : انشان، پارس
مرگ : دسامبر ۵۳۰ پیش از میلاد مسیح
همسر : کاساندان
دودمان : هخامنشیان
پدر : کمبوجیه یکم
مادر : ماندانا
بیادت می آورم تا همیشه بدانی که زیباترین منش آدمی محبت اوست ، پس محبت کن چه به دوست چه به دشمن که دوست را بزرگ کند و دشمن را دوست .
ابوعلی سینا حکیم، فیلسوف، طبیب و دانشمند بزرگ ایرانی که در جهان غرب به نام(Avicenna) و با لقب "امیر پزشکان" شناخته شده است، در ۳۷۰ قمری (۱ شهریور ۳۵۹) در شهر بخارا به دنیا آمد.
روز پزشک
در ایران، اول شهریور ماه، همزمان با زادروز بوعلی سینا، به پاس تألیفات و خدمات وی، به علوم پزشکی و فعالیت وی در این رشته، و تجلیل از پزشکان، روز پزشک نام گذاری شده‌است.
آن درگهى که پایه اش از عرش برتر است
دولت سراى حضرت موسى بن جعفر است
آیینه جمال خداوند سرمدى
هم مظهر علوم و خصال پیمبر است
ولادت امام موسی کاظم مبارک باد
امشب ای دل، مرا شب شادی است
در کف ما برات آزادی است
باب رحمت ز هر طرف شد باز
شب میلاد حضرت هادی(ع) است
ميلاد دهمين منظومه كهكشان هستى، طلايه‏دار پاكى و هدايت، امام على‏النقى (ع) گرامى باد.
برای اولین بار در پیست بین المللی دربندسر
مسابقات جذاب،دیدنی و پرهیجان دوچرخه سواری دانهیل و اسکای رانینگ در پیست بین المللی دربندسر
۲۸،۲۹ مرداد ماه در پیست بین المللی دربندسر میزبان شما عزیزان هستیم. 
ای تو جان نوبهاران، خوش رسیدی، خوش رسیدی!
ای تو شور آبشاران، خوش رسیدی، خوش رسیدی!
آمدی چون ماه تازه، تیغ بر کف، خنده بر لب
آمدی ای عید قربان! خوش رسیدی، خوش رسیدی!
عید سعید «قربان»، جشن «تقرب» عاشقان حق مبارک
RSS
12345678910انتها
دی ان ان